18 LISTOPADA 2023 – KATOWICE
Nowe utwory i aranżacje

Małgorzata Ostrowska
Jest bez wątpienia jedną z ikon lat 80. I od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna i z najbardziej charakterystycznym żeńskim głosem w Polsce. Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard, jak i solowych: „Szklana Pogoda”, „Adriatyk, Ocean Gorący”, „Mister of America”, „Mam Dość”, „Droga Pani z Tv”, „Taniec Pingwina na Szkle”, „Gołębi Puch”, „Rzeka we Mnie”, „Słowa”, „Szpilki”, „Po Niebieskim Niebie” czy w końcu legendarna „Meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie Akademii Pana Kleksa.
W 1999 roku podczas festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności artystycznej. W 2007 roku odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.
W tym roku artystka obchodzi 40-lecie pracy artystycznej.

Marek Piekarczyk
jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio – video w Polsce i w innych krajach świata.
Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech.
W latach 1986-1999 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie grał tytułową rolę w rock-operze „Jesus Christ Super Star „. Wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i USA, Kanadzie, Finlandii i Rosji. Zawsze z wielkim powodzeniem. W roku 2013, rozpoczął współpracę z programem TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów i w 2014 roku odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego. Był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”.
Marek prowadził także swoją audycję radiową w RMFfm pt: ”Marek Piekarczyk – Buntownik z wyboru”. Występował też z nowym projektem: „Marek Piekarczyk Symfonicznie” oraz „U2 Symfonicznie”. W roku 2021r po raz kolejny powrócił w roli trenera programu: „The Voice of Poland”.

Krzysiek Sokołowski
Karierę muzyczną zaczął w zespole Nemesis, który płynnie przemienił się w Night Mistress. W 2012 roku reżyser Bartek Walaszek, który wcześniej kilkukrotnie wykorzystywał muzykę zespołu w swoich filmach, poprosił o nagranie utworu do filmu “Kapitan Bomba – Zemsta Faraona”. Tak powstał „Minerał Fiutta”, który bardzo szybko został podchwycony przez publiczność, a i członkowie grupy poczuli się lepiej w jajcarskim wydaniu. Night Mistress wyewoluowała w Nocnego Kochanka, czyli muzycznie klasyczny heavy metal, ale tekstowo humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe.
Krzysztof Sokołowski odznacza się również niebagatelną odwagą, bo w wywiadach wyznaje, że lubi czasem uciec od ciężkiego grania i zasłuchać się w nastrojowych i smętnych kawałkach Adele czy też pośpiewać sobie razem z Bryanem Adamsem…

Grzegorz Kupczyk
Grzegorz Kupczyk – ( ur. W 1958) roku znakomity wokalista, muzyk ,aranżer, autor tekstów i kompozytor.
Pierwsze kroki na scenie Grzegorz postawił już w wieku 7 lat tj. w roku 1965, był to jego pierwszy publiczny występ . Absolwent Wydziału Wokalnego szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Poznaniu – specjalizacja śpiew solowy.
Dzień przed stanem wojennym zostaje oficjalnie wokalistą grupy Turbo, z tą datą rozpoczyna się w pełni profesjonalna kariera, podczas której równocześnie przez dłuższy czas jest on wokalistą trzech bardzo ważnych w historii polskiego Rocka grup: Turbo, Ceti i Non Iron.
W roku 1982 r. Grzegorz wraz z Turbo nagrywa swoją pierwszą słynna płytę „Dorosłe dzieci”. Oprócz kultowego już dziś przeboju Grzegorz Kupczyk ma na swoim koncie wiele równie wspaniałych hitów w tym „Jaki był ten dzień”, Aksamitny sen”,
Ten czas trwa do roku 2007, gdy ostatecznie rozstaje się z zespołem Turbo, aby poświecić się wyłącznie założonej przez siebie w 1989 grupie CETI z którą współpracuje do dziś i nagrał dwanaście albumów studyjnych.
28 listopada 2012, jako pierwszy muzyk hardrockowy i jedyny artysta gatunku, po raz pierwszy w historii naszego kraju odznaczony został ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI, nadanym mu przez PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ Bronisława Komorowskiego za wybitny wkład w kulturę narodową.
W listopadzie 2021 z okazji i 40 lecie działalności scenicznej artysty nakładem MMP ukazuje się podwójny album „Grzegorz Kupczyk 40 lat na scenie”
Swoim koncie Grzegorz Kupczyk ma 63 publikacje zrealizowane z zespołami Turbo, Ceti, Non Iron, duet z Krzysztofem Krawczykiem, Czesław Niemen, Aion, Hungarica, Chainsaw, Esqarial.

Stanisław Słowiński
Skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista.
Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet.
Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.
Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.
Wielokrotnie nominowany w kategoriach „Skrzypce” oraz „Nowa nadzieja” w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą.
Jest współtwórcą nowego gatunku muzycznego: akustroniki.

Marek Pająk
Gitarzysta, kompozytor oraz producent muzyczny. Członek legendarnej formacji VADER. Lider formacji ESQARIAL oraz AMORPHOUS. Laureat nagrody Fryderyka w 2011 oraz 2021 roku w kategorii Album Roku – Metal, jak i również nominowany do nagrody Guitar Awards w 2013 roku w kategorii Gitarzysta Roku – Heavy. Jako równiez entuziasta muzyki klasycznej w roku 2014 roku napisał muzykę do krótkich filmów konkursowych z okazji Roku Chopinowskiego. Profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem scenicznym oraz studyjnym.
Stylistycznie skupiający się na szeroko pojętej muzyce od Bluesa po Metal. Na co dzień pedagog w prywatnej szkole muzycznej.

Piotr Szpalik
Urodzony 8. Lutego 1991 – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat ogólnopolskich konkursów perkusyjnych. Aktualnie koncertuje z Grzegorzem Kupczykiem i Ceti, Orgasmatron (Titus, Wojtek Hoffman, Maciej Jahnz), oraz super grupą Polish Metal Alliance. Mimo, że nurtem dominującym w jego życiorysie jest muzyka gitarowa, nie stronił od udzielania się w innych gatunkach muzycznych, co zaowocowało współpracą z wieloma artystami popowymi i hip-hopowymi, m.in. Grzegorz Hyży, Dawid Kwiatkowski, Honorata Skarbek, Aro Kłusowski, Biba, Kaen, czy Kroolik Underwood.
Stylistycznie skupiający się na szeroko pojętej muzyce od Bluesa po Metal. Na co dzień pedagog w prywatnej szkole muzycznej.