WARSZAWA – 21 czerwca 2025
STADION LEGII
Największe ROCKOWE przeboje w niezwykłych aranżacjach takich zespołów jak QUEEN, IRON MAIDEN, AC/DC, GUNS N’ ROSES, METALLICA, SCORPIONS, BON JOVI, AEROSMITH, NIRVANA, NIGHTWISH, LINKIN PARK oraz wiele więcej.
19:30 Otwarcie bram
21:00 – 22:20 I część koncertu
22:20 – 22:35 Przerwa
22:35 – 23:45 II część koncertu
ARTYŚCI
Tarja Turunen – fińska piosenkarka, obdarzona sopranem lirycznym sięgającym ponad trzech oktaw, wykonująca szeroko pojętą muzykę classical crossover, graniczącą pomiędzy muzyką klasyczną a metalem. Była członkini zespołu Nightwish, w którym działała przez dziewięć lat, użyczyła głosu na pięciu albumach studyjnych grupy.
MAREK PIEKARCZYK
jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio – video w Polsce i w innych krajach świata.
Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech.
W latach 1986-1999 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie grał tytułową rolę w rock-operze „Jesus Christ Super Star „. Wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i USA, Kanadzie, Finlandii i Rosji. Zawsze z wielkim powodzeniem. W roku 2013, rozpoczął współpracę z programem TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów i w 2014 roku odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego. Był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”.
Marek prowadził także swoją audycję radiową w RMFfm pt: ”Marek Piekarczyk – Buntownik z wyboru”. Występował też z nowym projektem: „Marek Piekarczyk Symfonicznie” oraz „U2 Symfonicznie”. W roku 2021r po raz kolejny powrócił w roli trenera programu: „The Voice of Poland”.
KRZYSZTOF SOKOŁOWSKI
Krzysztof Sokołowski – na scenie w tym roku uzyska pełnoletność – 18 lat grania. Wokalista i autor tekstów zespołu Nocny Kochanek.
Karierę muzyczną zaczął w zespole Nemesis, który płynnie przemienił się w Night Mistress. W 2012 roku reżyser Bartek Walaszek, który wcześniej kilkukrotnie wykorzystywał muzykę zespołu w swoich filmach, poprosił o nagranie utworu do filmu “Kapitan Bomba – Zemsta Faraona”. Tak powstał „Minerał Fiutta”, który bardzo szybko został podchwycony przez publiczność, a i członkowie grupy poczuli się lepiej w jajcarskim wydaniu. Night Mistress wyewoluowała w Nocnego Kochanka, czyli muzycznie klasyczny heavy metal, ale tekstowo humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe.
Krzysztof Sokołowski odznacza się również niebagatelną odwagą, bo w wywiadach wyznaje, że lubi czasem uciec od ciężkiego grania i zasłuchać się w nastrojowych i smętnych kawałkach Adele czy też pośpiewać sobie razem z Bryanem Adamsem…
Maciek Balcar
Nieszablonowy wokalista, niebanalny artysta i znakomity frontman, uznany przez czasopismo „Twój Blues” jako wokalista roku 2004. Potrafi nie tylko świetnie śpiewać, jego charyzmatyczna osobowość przyciąga rzesze widzów, czyniąc z jego koncertów, wyjątkowe wydarzenia, które na długo pozostają w pamięci. Nietuzinkowe kompozycje i magia słów powodują, że jego muzyka zyskuje coraz większą popularność.
Ostatnie 23 lata wokalista grupy Dżem. Autor największego nowożytnego przeboju zespołu, „Do kołyski”. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk, kompozytor i aktor. Ma na swoim koncie role filmowe, m.in. Indianera w „Skazanym na Bluesa”, teatralne, m.in. Jezusa w chorzowskim „Jesus Christ Superstar”, dubbingowe, m.in. głos Mustanga w polskich wersjach piosenek Briana Adamsa do filmu „Mustang z Dzikiej Doliny”.
Oprócz 7 solowych płyt które wydał na przestrzeni lat ze swoim zespołem, współpracuje również ze Zbigniewem Preisnerem, oraz zespołem Carrantuohill.
Najnowszy utwór, „Za Daleko” otwiera nowy rozdział muzycznej drogi Balcara, tuż po rozstaniu z „Dżemem” i jednocześnie jest zapowiedzą nowego solowego albumu.
MATEUSZ ZIÓŁKO
Wokalista, pianista, autor muzyki i tekstów. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, wsród nich zwycięstwo w 3 edycji programu ,,The Voice Of Poland” oraz 10 edycji programu ,,Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie brawurowo wykonał: utwór Zbigniewa Wodeckiego ,,Lubię wracać”. Finalista telewizyjnego hitu TVN ,,Mam Talent”. Mateusz Ziółko jest także laureatem konkursu ,,Super Debiuty” podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Jego debiutancka płyta ,,Na nowo” pojawiła się na rynku przed pięcioma laty. Jeden z hitów tego krążka,,W płomieniach” błyskawicznie stał się najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych, tym samym osiągając niezwykłe wyniki w sieci. Piosenkę na YouTube odtworzono bowiem 72 miliony razy. Juz w dniu premiery płyta ta uzyskal:a status złotej płyty. Rewelacyjny wynik w sieci uzyskała takze piękna ballada wykonanau boku Sylwii Grzeszczak – ,,Bezdroza”.
Po kilku latach przerwy Mateusz Ziółko wraca z nową płytą krążek ,,Tak po prostu” pojawił się na rynku w listopadzie 2022 roku. Wydawnictwo promujące single ,,Wez mnie” oraz ,,Vis a Vis” oraz najnowszy „Lubisz nas”, który szturmem zdobywa playlisty największych polskich rozgłośni radiowych.
WOJCIECH CUGOWSKI
Wojtek Cugowski, artysta dysponujący wyjątkową barwą głosu i wybitny instrumentalista dołącza do składu Legend Rocka.
Wojtek przez lata stanowił jeden z filarów zespołu Bracia, po zawieszeniu działalności zespołu od 4 lat z powodzeniem kroczy solową ścieżką artystyczną, będąc jednym z najczęściej koncertujących artystów w kraju.
Prywatnie to wielki fan i znawca muzyki rockowej a także zawzięty kolekcjoner płyt, dlatego tym milej nam powitać Go na pokładzie!
Grzegorz Kupczyk
Wokalista, autor tekstów i kompozytor, aranżer i producent muzyczny.
Pierwsze kroki na scenie Grzegorz postawił już w wieku 7 lat. Był to jego pierwszy publiczny występ. Absolwent Wydziału Wokalnego szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Poznaniu – specjalizacja śpiew solowy. Dzień przed stanem wojennym został oficjalnie wokalistą grupy Turbo, z tą datą rozpoczęła się w pełni profesjonalna kariera, podczas której równocześnie przez dłuższy czas był on wokalistą trzech bardzo ważnych w historii polskiego Rocka grup: Turbo, Ceti i Non Iron.
W roku 1982 Grzegorz wraz z Turbo nagrał swoją pierwszą słynna płytę „Dorosłe dzieci”. Oprócz kultowego już dziś przeboju Grzegorz Kupczyk ma na swoim koncie wiele wspaniałych hitów w tym „Jaki był ten dzień”, Aksamitny sen”. Ten czas trwał do roku 2007, gdy ostatecznie rozstał się z zespołem Turbo, aby poświecić się wyłącznie założonej przez siebie w 1989 grupie CETI, z którą współpracuje do dziś i nagrał dwanaście albumów studyjnych.
28 listopada 2012 r. jako pierwszy muzyk hardrockowy i jedyny artysta gatunku, po raz pierwszy w historii naszego kraju odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, nadanym mu przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego za wybitny wkład w kulturę narodową.
W listopadzie 2021 z okazji i 40- lecia działalności scenicznej artysty nakładem MMP ukazuje się podwójny album „Grzegorz Kupczyk 40 lat na scenie”. Na swoim koncie Grzegorz Kupczyk ma 63 publikacje zrealizowane z zespołami Turbo, Ceti, Non Iron, duet z Krzysztofem Krawczykiem, Czesław Niemen, Aion, Hungarica, Chainsaw, Esqarial.
W 2023 r. jako jeden z głównych pomysłodawców projektu, został członkiem zespołu „Orkiestra Dorosłych Dzieci”, z którym wystąpił na Pol’and’Rock Festival. W 2024 artysta wydał swój solowy album sygnowany imieniem i nazwiskiem.
JAKUB KACZMAREK
Jakub Kaczmarek – urodzony w 1994 r. muzyk, aranżer, kompozytor i autor tekstów.
Z gitarą związany od najmłodszych lat.
Laureat wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach muzyki rockowej.
Koncertową Polskę zjeździł wzdłuż i wszerz z różnymi artystami i zespołami.
Od ponad dekady aktywnie uczestniczy w muzycznym życiu Poznania, a od 2019 roku nagrywa i koncertuje z formacją CETI Grzegorza Kupczyka.
Lider metalowej grupy PowerHorse.
Na scenie charakteryzuje go energia oraz bezpośredni kontakt z publicznością.
W przeszłości miewał epizody z muzyką latynoską oraz poezją śpiewaną.
Choć zażyle kocha muzykę rockowo-metalową, nie stroni od wiedeńskiej klasyki.
Piotr Szpalik
Urodzony 8. Lutego 1991 – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat ogólnopolskich konkursów perkusyjnych. Aktualnie koncertuje z Grzegorzem Kupczykiem i Ceti, Orgasmatron (Titus, Wojtek Hoffman, Maciej Jahnz), oraz super grupą Polish Metal Alliance. Mimo, że nurtem dominującym w jego życiorysie jest muzyka gitarowa, nie stronił od udzielania się w innych gatunkach muzycznych, co zaowocowało współpracą z wieloma artystami popowymi i hip-hopowymi, m.in. Grzegorz Hyży, Dawid Kwiatkowski, Honorata Skarbek, Aro Kłusowski, Biba, Kaen, czy Kroolik Underwood.
Stylistycznie skupiający się na szeroko pojętej muzyce od Bluesa po Metal. Na co dzień pedagog w prywatnej szkole muzycznej.
Stanisław Słowiński
Skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista.
Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet.
Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.
Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.
Wielokrotnie nominowany w kategoriach „Skrzypce” oraz „Nowa nadzieja” w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą.
Jest współtwórcą nowego gatunku muzycznego: akustroniki.
Dojazd i PARKING
Stadion Legii Warszawa, niegdyś znany jako Stadion Wojska Polskiego, odgrywa kluczową rolę w polskim sporcie i kulturze. Ten legendarny obiekt, znajdujący się w sercu stolicy, jest nie tylko miejscem rozgrywek piłkarskich, ale także sercem wielu wydarzeń, które mają znaczenie zarówno lokalne, jak i międzynarodowe.
Współczesny stadion został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł służyć jako placówka multifunkcjonalna – odbywają się tu koncerty, wydarzenia kulturalne, a nawet konferencje międzynarodowe. Wielofunkcyjność tego obiektu umożliwia jego maksymalne wykorzystanie przez cały rok, przyciągając różnorodne grupy odbiorców.
Komunikacja Publiczna
Na stadion Legii można dojechać autobusami linii 107, 108, 138, 141, 143, 159, 162, 171, 182, 185, 187, 188, 502, 520.